Yusuf Paşa mahallesi, No:36 KARS
merenoglu2@gmail.com

Hakkımızda

Simental, Montofon Dana ve düveler

Erenoğlu Hayvancılık Karsta hayvan ticaretinde örnek ve lider bir kuruluş olarak, sürdürülebilir hayvancılık için doğru ürün gamını sektöre konumlandırıp kaliteli, ekonomik ve sağlık sığırları müşterilerine sunar. Gayemiz, Dünyadaki sektörel tüm yenilikleri takip ederek Türkiye ve Kars hayvancılık sektörüne entegre etmektir.

Hikayemiz

Yıllar önce Kars Merkezde başladığımız koyun-kuzu ve kaz alış-verişimiz zamanla değişerek büyükbaş alım-satımına dönüştü. Şu anda Türkiyenin en sağlıklı simental ineklerinin yetiştirmesini ve tüm Türkiyedeki müşterilerimize satışını gerçekleştirmekteyiz.


Sunduğumuz hayvan çeşitleri ;
Dana, Düve
Kısır ve Gebe İnek
Damızlık Boğa
Damızlık İnek
Montofon Buzağı
Yerli Irk Danalar
Montofon Melezleri
Simental Boğa
5
Çeşit sığır
4
yıllık tecrübe
50
+
mutlu müşteri

Simental İnekler

Hem et hem süt verimi yüksek olan Simental, ülkemizde en çok tercih edilen sığır cinsidir.

Önemli özellikleri arasında zor hastalanması ve yüksek döl verimi de gelmektedir.Hem erkek hem de dişileri boynuzlu olan simentaller, iklim şartlarına kolayca uyum sağlayabilir. Canlı ağırlığı erkeklerde 1 tonu kolaylıkla geçen simentaller, yüksek et verimi dolayısıyla tercih sebebidir. Mert Hayvancılık olarak Türkiye’nin en sağlıklı ve en yumuşak etli simentallerini satmaktan gurur duyuyoruz.


Geniş Açıklama


section overline

My services

Besilik Düveler

Damızlık özelliği göstermeyen erkek ve dişi sığırların, büyüme dönemini en ekonomik ve verimli biçimde geçirmesini sağlayarak azami canlı ağırlığına ulaşmasını sağlamak


More details

Montofon

Uzun kulaklı, et ve süt verimi yükse olan sığır cinsidir. Lezzetli peynir yapımı için canlı ağırlığı 650 kg olan montofon ineklerin sütleri tercih edilir.


More details

Boğalar

Sağlıklı ve verimli yavrular elde edebilmek için danaların özel beslenmeye tabi tutulması ile, hem de havuçlarla, elde edilen damızlık erkek sığırların adıdır.


More details